Make your own free website on Tripod.com

DRY DAYS ENÜREZİS ALARM

Gece işemesi sorunu (nokturnal enürezis) bilimsel olarak, çocukların 5 - 6 yaşından sonra haftada en az iki defa yataklarını ıslatmaları halidir. Gece işemesi, bir tembellik sorunu, aile terbiyesinin eksikliğinden kaynaklanan bir problem, anti-diüretik hormonların azlığından kaynaklanan bir sorun veya özel diet eksikliği sorunu değildir. Ayrıca pahalı bir tedavi gerektiren bir sorun da değildir. Gece işemesi bir derin uyku hastalığıdır. Hasta, derin uykuda olduğundan normal olarak oluşan mesane kasılmalarını algılayamaz ve mesane basıncındaki artışı hissedemez, sonuç olarak yatağı ıslatır. Gece işemesi, oluşabilecek sosyal ve psikolojik bozukluklar sebebiyle tedavisi zorunlu bir sorundur.

Dry Days Enürezis alarm, gece işemesi sorununun ekonomik yönden pahalı ve yan etkileri olan ilaçlarla tedavisi yerine ekonomik olarak ucuz, kalıcı, güvenli ve maximum başarı oranıyla çözümünü sağlamak amacıyla üretilmiştir.

Dry Days Enürezis alarm gece elbisesinin yakasına rahatlıkla tutturulabilecek şekilde yapılmış olan hafif plastik kutu içerisindeki güvenli elektronik devreden ibarettir. Alarm, ince, sökülüp-takılabilir, sterilize edilebilir, paslanmaz, neme duyarlı bir sensöre (duyarga) bağlıdır. Bu sensör, iç çamaşırın dışına yerleştirilir. İdrar geldiğinde duyarga nemlenir, alarm çalışır ve uyarı aktive olur. Alarm çocuğu uyandırır ve daha önemlisi external sfinkter kasının aniden kasılmasına neden olarak idrarın mesaneden akmasını önler. Uyarı ses şeklindedir. İdrar gelmesini takiben alarmın çalışmasıyla tekrar tekrar uyandırılma beyni, mesane üzerindeki otomatik kontrolü sağlaması konusunda eğitir. Nihayetinde, hasta ya idrar gelmeden uyanacaktır veya mesaneyi boşaltmaya ihtiyaç duymadan bütün gece uyuyacaktır. Enürezis nokturnanın (gece işemesi) tedavisi geceleri hastanın kendi kendine uyanarak tuvalete gitmesidir. Enürezis alarm hastaya bu yeteneği kazandırdığı için daha kalıcı ve nüksetme olasılığı çok daha az bir tedavi olanağı sağlar. Ayrıca enürezis alarmın fonksiyonel mesane kapasitesini artırdığı yapılan çalışmalarda gösterilmiştir. Enürezis alarmın bu etkisinin de sağladığı tedavide rolü olduğu düşünülmektedir.

 

Dry Days Enürezis Alarm Kitinin İçeriği:

Bir adet enürezis alarm; 1 adet kablolu, ıslaklığa duyarlı plaket (duyarga); 3 adet külota tutturulmak üzere hazırlanmış bez, 3 adet pijamaya tutturulmak üzere hazırlanmış yapışkan cırt ve gece işemesi olmayan günlerin işaretlenebilmesi için bir adet takvim.

 

DRY DAYS Enürezis Alarmın Özellikleri:

1. Çok Etkilidir:

1978 yılından itibaren günümüze kadar yapılan çok sayıda bilimsel araştırmada enürezis alarmın 2-3 ay içerisinde ortalama %80 – 85 başarı sağladığı ve tedavi oranının ilaçla yapılan tedaviye göre 2 kat daha fazla olduğu gösterilmiştir.

2. Çok Güvenlidir:

DRY DAYS Enürezis Alarmın hiçbir yan etkisi yoktur.

3. Kullanımı kolaydır:

DRY DAYS Enürezis Alarm, çocukların bile çok kısa zaman içerisinde kendi kendilerine takıp, çıkarabilmelerine uygun şekilde tasarlanmıştır.

4. Garantilidir:

Dry Days Enürezis Alarm kullanım hataları dışında, oluşabilecek üretici hatalarına karşı garantilidir.

 

İrtibat:

AKPINAR ECZANESİ

İzmir cad. No:77 Yeni Foça - İZMİR

Tel-Fax: 0 232 814 82 00

e-mail: rakpinar@egenet.com.tr

internet adresi: http://akkayali.tripod.com